• head_banner

40KM 40G QSFP +

  • 40KM 40G QSFP Optical Module

    Mòdul òptic QSFP 40KM 40G

     

    El HUAQ40E és un mòdul transceptor dissenyat per a aplicacions de comunicació òptica de 40 km. El disseny és compatible amb 40GBASE-ER4 de la norma IEEE P802.3ba. El mòdul converteix 4 canals d’entrada (ch) de dades elèctriques de 10 Gb / s en 4 senyals òptics CWDM i els multiplexa en un sol canal per a la transmissió òptica de 40 Gb / s. Inversament, al costat del receptor, el mòdul desmultiplexa òpticament una entrada de 40 Gb / s en 4 senyals de canals CWDM i els converteix en dades elèctriques de sortida de 4 canals.

    Les longituds d'ona centrals dels 4 canals CWDM són 1271, 1291, 1311 i 1331 nm com a membres de la quadrícula de longitud d'ona CWDM definida a la UIT-T G694.2. Conté un connector LC dúplex per a la interfície òptica i un connector de 38 pins per a la interfície elèctrica. Per minimitzar la dispersió òptica en el sistema de llarg recorregut, cal aplicar fibra monomode (SMF) en aquest mòdul.

    El producte està dissenyat amb un factor de forma, una connexió òptica / elèctrica i una interfície de diagnòstic digital d’acord amb el QSFP Multi-Source Agreement (MSA). Ha estat dissenyat per satisfer les condicions de funcionament externes més dures, incloses la temperatura, la humitat i la interferència EMI.

    El mòdul funciona des d’una única font d’alimentació de + 3,3 V i els mòduls disposen de senyals de control global LVCMOS / LVTTL com ara Module Present, Reset, Interrupt i Low Power Mode. Hi ha disponible una interfície sèrie de 2 fils per enviar i rebre senyals de control més complexos i obtenir informació de diagnòstic digital. Es poden adreçar canals individuals i tancar els canals no utilitzats per obtenir la màxima flexibilitat de disseny.

     

    Aquest producte converteix les dades d’entrada elèctrica de 4 canals de 10 Gb / s en senyals òptics CWDM (llum), mitjançant una matriu de làser de retroalimentació distribuïda (DFB) de 4 longituds d’ona impulsada. La llum es combina amb les parts MUX com a dades de 40 Gb / s, que es propaguen des del mòdul transmissor des del SMF. El mòdul receptor accepta l'entrada de senyals òptics CWDM de 40 Gb / s i el multiplica en 4 canals individuals de 10 Gb / s amb longitud d'ona diferent. Cada llum de longitud d’ona es recull mitjançant un fotodiode d’allau discret (APD), i després es produeix com a informació elèctrica després d’amplificar-la primer per un TIA i després per un amplificador de post.

     

    El HUAQ40E està dissenyat amb factor de forma, connexió òptica / elèctrica i interfície de diagnòstic digital segons el QSFP Multi-Source Agreement (MSA). Ha estat dissenyat per satisfer les condicions de funcionament externes més dures, incloses la temperatura, la humitat i la interferència EMI. El mòdul ofereix una integració de funcions i funcions molt elevada, accessible mitjançant una interfície serial de dos fils.